GENERALNY IMPORTER
  Aktualności


Aktualności

FABRYKA KÄSSBOHRER OTRZYMAŁA CERTYFIKAT TDT
Warszawa, maj 2011 r.

Inspektorzy Transportowego Dozoru Technicznego odwiedzili fabrykę Kässbohrer w Adapazari, by przeprowadzić audyt dotyczący cystern. W jego wyniku Kässbohrer otrzymał certyfikat No. TDT-UW-11/11. Firma Kässbohrer produkuje szeroką paletę pojazdów zbiornikowych, w tym cysterny do przewozu paliw płynnych, cysterny do mas bitumicznych, cysterny do przewozu substancji chemicznych, artykułów spożywczych oraz duże cysterny asenizacyjne. Prawie wszystkie te pojazdy muszą spełniać surowe wymagania ADR i z tego właśnie powodu fabryka w Adapazari gościła delegację inspektorów TDT.

Głównym celem audytu TDT było sprawdzenie zgodności produkcji z dokumentacją, kontrola jakości wykonania, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów stosowanych do produkcji zbiorników oraz jakości spawów. Ten egzamin Kässbohrer zdał na najwyższą notę. Inspektorzy orzekli, że nowe rozwiązania oraz jakość wykonania są na bardzo wysokim poziomie. Duże wrażenie wywarła też kadra zarządzająca fabryką. Wszystkie osoby odpowiedzialne w firmie za proces i organizację produkcji, były w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na każde zadane przez inspektorów pytanie. Nie bez wpływu na taki stan rzeczy ma wdrażana w firmie japońska filozofia zarządzania i organizacji pracy „kaizen”. Została ona przeniesiona do firmy Kässbohrer nie skąd inąd jak z Toyoty, której turecka fabryka umiejscowiona jest w bardzo bliskim sąsiedztwie.

TIMEX S.A., Generalny Importer naczep Kässbohrer na polskim rynku zadbał o to, by do Polski trafiały wyłącznie naczepy, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Każda z importowanych teraz do Polski cystern będzie kontrolowana przez inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego jeszcze w fabryce, zanim zostanie położona warstwa izolacyjna lub powłoka lakiernicza. Ten sposób sprawdzania jakości spawów daje tu absolutną pewność, że na nasz rynek trafią naczepy które nie będą miały najmniejszych problemów z aprobatą TDT.

 

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 15 16 17 >>


© Copyright 2014 KASSBOHRER - All Rights Reserved  | Kontakt  |   Pojazdy używane  |  Mapa Strony | Polityka Cookies